Із села на Львівщині на найвибагливіші світові ринки!

Ми говоримо з підприємцем Володимиром Храпко.
Пане Володимир, розкажіть про свій бізнес.
- Я займаюся столярним бізнесом більше 20 років . Ми виготовляємо ексклюзивні меблі, сходи, двері та інші вироби з масиву дерева . Наші клієнти - це заможні люди в Україні, які цінують якісну авторську роботу.
 
Ви вирішили долучитися до проекту Програма інтенсивного експорту України, як це відбулося і коли? Що маєте сьогодні, які результати отримано, які маєте плани на майбутнє?
- Не одну кризу ми пережили більш-менш безболісно, але за останні роки довелося скоротити кількість працівників на 30 %, і перспективи заробітку тут, на жаль, сумнівні. Тому я давно задався питанням , як знайти партнерів за кордоном.
Донедавна вдавалося знаходити лише попит на дошку , заготовку, а це мені не цікаво. Рік тому я познайомився із фірмою "Кратос" в особі Дмитра Мирошникова.
Після досить довгих вагань, я таки погодився скористатися послугами цієї фірми і оплатити аванс.
За 10 місяців інтенсивної співпраці є перший результат - контракт з німецькою фірмою, процес пішов, найняв ще працівників, і планую продовження співпраці з "Кратос" щодо пошуку нових контрактів.
 
Яким Ви бачите майбутнє України, особливо в економічному сенсі?
- Впевнений - Україна рухається в правильному напрямку, хоч і повільно. Все буде ОК
 
Що Ви порадите українському бізнесу?
- Українському бізнесу , і кожному українцю на своєму місці раджу не нити, а більше працювати, і не давати нікому "сісти собі на шию".
 
Дмитро Мирошников, CEO Програма інтенсивного експорту України.
Приклад пана Володимира надихає. Невеликий бізнес, ФОП, виробляє меблі та декоративні елементи із натуральної деревини. Клієнти – це місцева HoReCa та домогосподарства. Здавалося б нічого незвичайного. Проте пан Володимир вирішив, що може більше. Багато років роботи в Україні звісно давали різний досвід, тож він не одразу погодився долучитися до нашого проекту. Проте наразі він є флагманом в нашому напрямку виробів із дерева, за ним вже йдуть інші виробники цієї галузі, які також долучилися до проекту «Програма інтенсивного експорту України». Замовник для пана Володимира залучений вкрай вибагливий, вимоги якості та натуральності максимальні – все суто природнє, жодної синтетичної складової, пластику, фарби, тощо. Ця продукція йде в домогосподарства, офіси, HoReCa, але вже в глобальному сенсі – велетенські круїзні лайнери, споживачі Німеччини, Великобританії та інших розвинених економік – наразі стануть користувачами продукції, яку виробляє українській підприємець із села Бучали, що на Львівщині. Серед кінцевих замовників, які отримують продукцію від нашого клієнта, є навіть Королівська родина Великобританії!
Багато що стає очевидним, коли ведеться практична робота, тоді одразу зрозуміла цінність нульового мита, ЗСТ з ЄС, гармонізації вимог, тощо. Бо конкуренти не сплять і не настільки вже дорожче виготовляти аналогічну продукцію в ЄС. Проте ніша наявна і ми активно її заповнюємо українським експортним виробництвом: завантажуємо виробничі потужності наших виробників - учасників проекту - та залучаємо нових. Далі буде!